Schedule & Results, Novice Rep, U9, 2018-2019 (Ayr Flames)
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
×
Team Finder
Safe Sport
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Team Finder
Organization Menu
Home
Registration
Link to Online Registration
New To Hockey
Financial Assistance
Rowans Law
Tryouts
AAA/AA/A - PTS/NRP Request & Link
Games Centre
Schedule & Results
Organization Calendar
League Standings
Grand River Local League
U9
U11
U13
U15
U18
Southern Counties
U9
U11
U11 Tier 2
U13
U13 Tier 2
U15
U15 Tier 2
U18
U18 Tier 2
Flames Gear
Coaches Corner
Tournament Travel Permit Request
Exhibition Game Travel Permit Request
Team Practice Jerseys
Batch Team order forms
Police Checks
COACH LIBRARY
Coaching Requirements
Links
Flames Association/Team Apparel
INDEPENDENT SAFE SPORT COMPLAINTS
Other Helpful Links
Photos
General Photos
Players Section
About Us
Mission & Vision
Executive & Staff
Current Coaches
AMHA By-Laws and Constitution
Board Meeting Minutes
Online Libraries
AGM Meeting Minutes
Contact Us
FAQ's
Novice Rep Menu
Team Home Page
Team News
Player Roster
Schedule & Results
Team Calendar
League Standings
Home
Seasons
2018-2019
U9
Novice Rep
Schedule & Results
Sitemap
This Team is part of the 2018-2019 season, which is not set as the current season.
Team Schedule & Results
Filter
Game Status
All Scheduled Games
72 Games
All Scheduled Games
72 Games
Unreported Games
1 Game
×
Filter By Opponent
All Opponents
72 games
All Opponents
72 games
Caledonia Thunder
3 games
Caledonia
1 game
Cambridge Hawks Red
1 game
Campbellford Colts
2 games
Dundalk Storm
1 game
Ennismore Eagles
1 game
Ingersoll Express
3 games
Ingersoll
1 game
Kitchener Jr. Rangers White
2 games
Lambeth
1 game
Langton Leafs
4 games
Langton
1 game
Mitchell Meteors
3 games
Paris Wolf Pack
8 games
Paris
1 game
Port Colborne Sailors
1 game
Port Stanley
1 game
Simcoe Warriors
11 games
Simcoe
2 games
South Dundas Lions
1 game
South Stormount Selects
1 game
St. Thomas Jr. Stars
1 game
St. Thomas Stars
1 game
Tavistock Titans
7 games
TBA
1 game
Tillsonburg Tornadoes
6 games
Twin Centre Stars
3 games
Waterloo Wolves
2 games
West London Hawks
1 game
×
Filter By Venue
All Venues
72 games
All Venues
72 games
Home Venues
Brant Sports Complex (Paris) Davis Rink
2 games
Brant Sports Complex (Paris) Gurney Rink
1 game
Brant Sports Complex
2 games
Ingersoll & District Memorial Arena
4 games
Lions Park Arena Brantford
1 game
NDCC
25 games
Away Venues
Albert McCormick Arena
1 game
Brant Sports (Davis)
1 game
Brant Sports (Gurney)
3 games
Burford Arena & Community Centre
1 game
Coburg Community Centre
4 games
Elma Logan Recreational Complex
1 game
Haldimand County Caledonia Centre
1 game
HCCC (Clark)
2 games
Ingersoll
2 games
Jack Burger Sports Complex
1 game
Langton
1 game
Simcoe Rec Centre
2 games
Talbot Gardens Arena
4 games
Talbot
5 games
Tavistock
4 games
Tillsonburg (Memorial)
3 games
Wellesley
1 game
×
×
Novice Rep
Sep 2018
1 tournament
7 games
Oct 2018
1 tournament
15 games
Nov 2018
1 tournament
13 games
Dec 2018
1 tournament
13 games
Jan 2019
8 games
Feb 2019
8 games
Mar 2019
8 games
March 2019
Game Details
Venue Info
Fri 01
6:30 PM
Away Playoff Game
@ Simcoe Warriors
O-NWB-S2-2
Talbot
1-3
L
Game Details
Venue Info
Sat 02
5:00 PM
Home Playoff Game
vs Simcoe Warriors
O-NWB-S2-3
NDCC
0-4
W
Game Details
Venue Info
Sun 03
2:30 PM
Away Playoff Game
@ Simcoe Warriors
O-NWB-S2-4
Talbot
5-2
W
Game Details
Venue Info
Tue 05
6:00 PM
Home Playoff Game
vs Simcoe Warriors
NARR28
NDCC
2-1
L
Game Details
Venue Info
Tue 05
6:00 PM
Home Playoff Game
vs Simcoe Warriors
O-NWB-S2-5
NDCC
2-1
L
Game Details
Venue Info
Wed 06
6:00 PM
Away Playoff Game
@ Tavistock Titans
NARR30
Tavistock
2-2
Game Details
Venue Info
Sat 09
5:00 PM
Home Playoff Game
vs Simcoe Warriors
NARR24
NDCC
0-0
Game Details
Venue Info
Tue 19
6:15 PM
Away Playoff Game
@ Tavistock Titans
NASF2
Tavistock
0-4
L