Schedule & Results (Ayr Flames)

PrintOrganization Schedule & Results
Filter Opponents:
Game #DateTimeTeamOpponentVenueScoreResult
Sep 12 20197:00 PMPeewee AECaledonia Caledonia
Sep 27 20199:30 PMMidget RepTwin Centre NDCC
PW013Oct 12 20196:00 PMPeewee LL 2Hespeler Shamrocks WhiteNDCC
M014Oct 12 20196:50 PMMidget LL 2Embro Edge 3Embro
AAE15Oct 15 20198:00 PMAtom AESimcoe WarriorsNDCC
A042Oct 18 20196:00 PMAtom RepTwin Centre StarsNDCC
AAE26Oct 18 20196:00 PMAtom AEParis Wolf PackBrant Sports (Gurney)
PW039Oct 18 20197:05 PMPeewee RepTwin Centre StarsNDCC
B030Oct 18 20198:10 PMBantam RepTavistock TitansNDCC
A013Oct 19 20199:00 AMAtom LL 1Hespeler Shamrocks GreenNDCC
Oct 19 201911:30 AMMajor Novice LL 1Embro Embro West Zorra Community Centre
N006Oct 19 201912:30 PMMajor Novice RepBurford CoyotesBurford
PW017Oct 19 20191:30 PMPeewee LL 1New Hamburg Huskies 3Wilmot Complex (Schout)
A017Oct 19 20192:00 PMAtom LL 2Tavistock TitansTavistock
B014Oct 19 20195:40 PMBantam LL 1Embro Edge 1Embro
PW020Oct 19 20196:00 PMPeewee LL 2Tavistock TitansNDCC
M059Oct 19 20197:00 PMMidget LL 2Hespeler Shamrocks GreenNDCC
M009Oct 19 20199:30 PMMidget LL 1Embro Edge 3NDCC
B016Oct 20 20192:20 PMBantam LL 1Beverly Bandits 2Beverly
M022Oct 20 20194:00 PMMidget LL 2New Hamburg Huskies 1NDCC
B035Oct 21 20198:00 PMBantam RepHagersville HawksHagersville
M025Oct 21 20199:30 PMMidget LL 1Embro Edge 1NDCC
BAE18Oct 22 20197:00 PMBantam AENorwich KnighthawksNorwich
A052Oct 22 20197:10 PMAtom RepDelhi RocketsDelhi
AAE23Oct 22 20197:40 PMAtom AEParis Wolf PackNDCC
PW048Oct 22 20198:15 PMPeewee RepDelhi RocketsDelhi
MAE14Oct 23 20198:00 PMMidget AELangton LeafsLangton
M100Oct 24 20198:40 PMMidget LL 2Twin Centre Stars 2St. Clements
B041Oct 25 20198:10 PMBantam RepSix Nations BlackhawksNDCC
M033Oct 25 20199:30 PMMidget RepTillsonburg TornadoesNDCC
A023Oct 26 20199:00 AMAtom LL 2Hespeler Shamrocks WhiteNDCC
A026Oct 26 20194:30 PMAtom LL 1St. George GeneralsSDCC
PW026Oct 26 20195:00 PMPeewee LL 1St. George GeneralsNDCC
M034Oct 26 20196:00 PMMidget RepDelhi RocketsDelhi
B020Oct 26 20197:10 PMBantam LL 1New Hamburg Huskies 2NDCC
BAE21Oct 26 20198:10 PMBantam AENew Hamburg Huskies AENDCC
MAE19Oct 26 20199:30 PMMidget AENew Hamburg Huskies AENDCC
PW051Oct 27 20199:00 AMPeewee LL 2Twin Centre StarsNDCC
B039Oct 27 201912:00 PMBantam LL 1Hespeler Shamrocks GreenHespeler (1)
Oct 27 20192:00 PMMajor Novice LL 1St. George NDCC
N024Oct 27 20193:00 PMMajor Novice RepAylmer FlamesNDCC
PWAE23Oct 27 20195:30 PMPeewee AEPlattsville RagePlattsville
M032Oct 27 20196:50 PMMidget LL 2Plattsville RagePlattsville
M039Oct 28 20199:15 PMMidget RepHagersville HawksHagersville
M041Oct 28 20199:30 PMMidget LL 2Embro Edge 1NDCC
PW057Oct 29 20196:30 PMPeewee RepTillsonburg TornadoesNDCC
AAE31Oct 29 20197:40 PMAtom AENew Hamburg HuskiesNDCC
M034Oct 29 20198:35 PMMidget LL 2Tavistock TitansTavistock
N027Oct 30 20196:30 PMMajor Novice RepCaledonia ThunderHCCC (Almas)
A074Oct 30 20197:10 PMAtom RepHagersville HawksHagersville
MAE80Oct 30 20198:15 PMMidget AECaledonia Thunder AEHCCC (Clark)
MAE22Oct 31 20197:30 PMMidget AENew Hamburg Huskies AEWilmot Complex (Optimist)
A078Nov 01 20196:00 PMAtom RepTavistock TitansNDCC
PW073Nov 01 20197:05 PMPeewee RepTavistock TitansNDCC
BAE15Nov 01 20198:05 PMBantam AENorwich KnighthawksNDCC
M045Nov 01 20199:30 PMMidget RepTavistock TitansNDCC
A028Nov 02 20198:00 AMAtom LL 1Beverly BanditsNDCC
A030Nov 02 20199:00 AMAtom LL 2Twin Centre StarsNDCC
Nov 02 201911:00 AMMajor Novice LL 1Twin Centre Twin Centres - St. Clements Arena
Nov 02 201912:00 PMMinor Novice 1Hespler Hespeler Memorial Arena
Nov 02 201912:00 PMMinor Novice 2Hespler Hespeler Memorial Arena
PW031Nov 02 201912:20 PMPeewee LL 2New Hamburg Huskies 1Wilmot Complex (Schout)
PW035Nov 02 20195:00 PMPeewee LL 1Beverly Bandits 1NDCC
PWAE37Nov 02 20196:00 PMPeewee AEPlattsville RageNDCC
B026Nov 02 20197:10 PMBantam LL 1Hespeler Shamrocks WhiteNDCC
BAE26Nov 02 20198:10 PMBantam AECaledonia Thunder AENDCC
M019Nov 02 20198:15 PMMidget RepCaledonia ThunderHCCC (Clark)
MAE68Nov 02 20199:30 PMMidget AETavistock Titans AENDCC
A034Nov 03 201912:00 PMAtom LL 2Hespeler Shamrocks GreenKarl Homuth
PWAE83Nov 03 20191:10 PMPeewee AENew Hamburg HuskiesWilmot Complex (Schout)
Nov 03 20192:00 PMMajor Novice LL 1Twin Centre NDCC
N035Nov 03 20193:00 PMMajor Novice RepWaterford WildcatsNDCC
MAE26Nov 03 20194:00 PMMidget AELangton LeafsNDCC
M043Nov 04 20199:30 PMMidget LL 1Hespeler Shamrocks WhiteNDCC
PW042Nov 05 20196:30 PMPeewee LL 2New Hamburg Huskies 4NDCC
BAE30Nov 05 20197:10 PMBantam AETwin Centre StarsWellesley
AAE38Nov 05 20197:40 PMAtom AEIngersoll ExpressNDCC
M087Nov 05 20199:00 PMMidget RepSimcoe WarriorsTalbot
AAE29Nov 06 20196:00 PMAtom AESimcoe WarriorsTalbot
B029Nov 06 20197:45 PMBantam LL 1St. George GeneralsSDCC
MAE82Nov 06 20199:30 PMMidget AESimcoe Warriors AENDCC
A096Nov 07 20197:10 PMAtom RepIngersoll ExpressIngersoll
B061Nov 07 20198:00 PMBantam RepParis Wolf PackBrant Sports (Gurney)
PW089Nov 07 20198:20 PMPeewee RepIngersoll ExpressIngersoll
PW090Nov 08 20197:05 PMPeewee RepSix Nations BlackhawksNDCC
B063Nov 08 20198:10 PMBantam RepParis Wolf PackNDCC
M057Nov 08 20199:30 PMMidget RepSix Nations BlackhawksNDCC
A037Nov 09 20199:00 AMAtom LL 1New Hamburg Huskies 1NDCC
Nov 09 20199:00 AMMajor Novice LL 1New Hamburg Wilmot Recreation Complex - New Hamburg
Nov 09 20199:40 AMMinor Novice 2Plattsville Plattsville Memorial Community Centre
A039Nov 09 201911:00 AMAtom LL 2New Hamburg Huskies 2Wilmot Complex (Schout)
Nov 09 201912:30 PMMinor Novice 3St. George South Dumfries Community Centre - St. George
Nov 09 20191:30 PMMinor Novice 1Tavistock ACC
PWAE44Nov 09 20193:10 PMPeewee AETavistock TitansTavistock
PW041Nov 09 20194:30 PMPeewee LL 1Embro EdgeEmbro
B052Nov 09 20197:00 PMBantam RepSimcoe WarriorsNDCC
M059Nov 09 20197:10 PMMidget RepIngersoll ExpressIngersoll
BAE32Nov 09 20198:10 PMBantam AEBurford CoyotesNDCC
PW045Nov 10 20191:10 PMPeewee LL 2Beverly Bandits 2Beverly
M011Nov 10 20193:40 PMMidget LL 1Twin Centre Stars 2St. Clements
BAE38Nov 10 20194:10 PMBantam AETwin Centre StarsNDCC
MAE73Nov 10 20196:00 PMMidget AESimcoe Warriors AETalbot
PWAE58Nov 11 20196:15 PMPeewee AEAylmer FlamesEast Elgin (EastLink)
PW093Nov 11 20197:10 PMPeewee LL 2Beverly Bandits 1Beverly
PW098Nov 11 20198:10 PMPeewee LL 1Twin Centre StarsWellesley
M051Nov 11 20199:30 PMMidget LL 1Midget LL 2NDCC
AAE45Nov 12 20196:00 PMAtom AETwin Centre StarsWellesley
N065Nov 12 20196:30 PMMajor Novice RepTillsonburg TornadoesNDCC
MAE33Nov 12 20197:25 PMMidget AETavistock Titans AETavistock
PW065Nov 12 20197:40 PMPeewee LL 2New Hamburg Huskies 3NDCC
A109Nov 13 20196:00 PMAtom RepLangton LeafsLangton
PW099Nov 13 20197:00 PMPeewee RepLangton LeafsLangton
B070Nov 13 20198:00 PMBantam RepSimcoe WarriorsTalbot
BAE37Nov 13 20198:00 PMBantam AEBurford CoyotesBurford
AAE77Nov 14 20196:30 PMAtom AENew Hamburg HuskiesWilmot Complex (Optimist)
A115Nov 15 20196:00 PMAtom RepSix Nations BlackhawksNDCC
PWAE21Nov 15 20197:00 PMPeewee AETavistock TitansNDCC
A043Nov 16 20199:00 AMAtom LL 2St. George GeneralsNDCC
Nov 16 201912:00 PMMinor Novice 1Hespler Hespeler Memorial Arena
Nov 16 201912:00 PMMinor Novice 2Hespler Hespeler Memorial Arena
N052Nov 16 20191:00 PMMajor Novice RepCayuga StarsCayuga
MAE38Nov 16 20199:30 PMMidget AECaledonia Thunder AENDCC
A009Nov 17 20199:00 AMAtom LL 2Embro Edge 1NDCC
Nov 17 20192:00 PMMajor Novice LL 1New Hamburg NDCC
N057Nov 17 20193:00 PMMajor Novice RepTwin Centre StarsNDCC
B076Nov 17 20193:15 PMBantam RepSix Nations BlackhawksOhsweken
AAE42Nov 17 20193:15 PMAtom AETillsonburg TornadoesTillsonburg (Memorial)
PWAE53Nov 17 20194:30 PMPeewee AETillsonburg TornadoesTillsonburg (Memorial)
N059Nov 19 20196:00 PMMajor Novice RepDelhi RocketsDelhi
PW105Nov 19 20196:30 PMPeewee RepSimcoe WarriorsNDCC
AAE51Nov 19 20197:40 PMAtom AETwin Centre StarsNDCC
BAE40Nov 20 20198:15 PMBantam AECaledonia Thunder AEHCCC (Clark)
M061Nov 20 20199:00 PMMidget LL 1St. George GeneralsSDCC
BAE67Nov 21 20197:00 PMBantam AECaledonia Thunder AEHCCC (Clark)
M053Nov 21 20197:20 PMMidget LL 2Twin Centre Stars 1St. Clements
MAE70Nov 21 20198:30 PMMidget AETillsonburg Tornadoes AETillsonburg (Memorial)
M081Nov 21 20199:15 PMMidget RepParis Wolf PackBrant Sports (Gurney)
A132Nov 22 20196:00 PMAtom RepSimcoe WarriorsNDCC
B085Nov 22 20198:10 PMBantam RepHagersville HawksNDCC
M083Nov 22 20199:30 PMMidget RepParis Wolf PackNDCC
A050Nov 23 20199:00 AMAtom LL 1Atom LL 2NDCC
Nov 23 20191:30 PMMinor Novice 2Hespler ACC
Nov 23 20191:30 PMMinor Novice 3Hespler ACC
PW058Nov 23 20196:00 PMPeewee LL 2Peewee LL 1NDCC
PWAE60Nov 23 20197:05 PMPeewee AECaledonia ThunderNDCC
BAE43Nov 23 20198:10 PMBantam AETillsonburg Tornadoes AENDCC
A055Nov 24 201912:00 PMAtom LL 1Hespeler Shamrocks WhiteKarl Homuth
Nov 24 201912:10 PMMajor Novice LL 1Beverly Beverly Community Centre
B038Nov 24 20193:00 PMBantam LL 1St. George GeneralsNDCC
BAE44Nov 24 20193:30 PMBantam AENew Hamburg Huskies AEWilmot Complex (Schout)
M067Nov 24 20194:00 PMMidget LL 2Beverly BanditsNDCC
B088Nov 25 20196:30 PMBantam RepTavistock TitansTavistock
M070Nov 25 20199:30 PMMidget LL 1Hespeler Shamrocks GreenNDCC
B095Nov 26 20196:30 PMBantam RepDelhi RocketsNDCC
AAE57Nov 26 20197:40 PMAtom AETillsonburg TornadoesNDCC
N068Nov 27 20196:00 PMMajor Novice RepHagersville HawksHagersville
AAE58Nov 28 20196:00 PMAtom AEIngersoll ExpressIngersoll
PWAE63Nov 28 20197:00 PMPeewee AECaledonia ThunderHCCC (Clark)
A060Nov 29 20196:00 PMAtom RepTillsonburg TornadoesNDCC
PWAE29Nov 29 20197:05 PMPeewee AENorwich KnighthawksNDCC
PW120Nov 29 20198:10 PMPeewee RepPort Dover PiratesNDCC
M095Nov 29 20199:30 PMMidget RepNorwich KnighthawksNDCC
A057Nov 30 20199:00 AMAtom LL 2Atom LL 1NDCC
PW048Nov 30 201912:10 PMPeewee LL 1New Hamburg Huskies 4Wilmot Complex (Schout)
A097Nov 30 20195:00 PMAtom RepSt. George GeneralsNDCC
PWAE67Nov 30 20196:05 PMPeewee AEAylmer FlamesNDCC
B051Nov 30 20197:10 PMBantam LL 1Hespeler Shamrocks GreenNDCC
BAE49Nov 30 20198:10 PMBantam AENorwich KnighthawksNDCC
M020Nov 30 20199:20 PMMidget RepTwin Centre StarsNDCC
A061Dec 01 201912:10 PMAtom LL 2Beverly BanditsBeverly
AAE62Dec 01 20191:00 PMAtom AENew Hamburg HuskiesWilmot Complex (Schout)
MAE50Dec 01 20194:00 PMMidget AETavistock Titans AENDCC
M098Dec 01 20194:30 PMMidget RepSix Nations BlackhawksOhsweken
PW164Dec 01 20195:10 PMPeewee RepCayuga StarsCayuga
M097Dec 02 20199:30 PMMidget LL 1Embro Edge 2NDCC
BAE52Dec 03 20197:00 PMBantam AENorwich KnighthawksNorwich
PWAE70Dec 03 20197:10 PMPeewee AEIngersoll ExpressIngersoll
AAE65Dec 03 20197:40 PMAtom AESimcoe WarriorsNDCC
B102Dec 04 20197:45 PMBantam RepTillsonburg TornadoesTillsonburg (Memorial)
M069Dec 04 20199:30 PMMidget RepSimcoe WarriorsNDCC
A163Dec 06 20196:15 PMAtom RepAylmer FlamesEast Elgin (EastLink)
PW148Dec 06 20197:05 PMPeewee RepBurford CoyotesNDCC
M107Dec 06 20199:30 PMMidget RepIngersoll ExpressNDCC
A063Dec 07 20199:00 AMAtom LL 1Tavistock TitansNDCC
Dec 07 20199:00 AMMajor Novice LL 1New Hamburg Wilmot Recreation Complex - New Hamburg
Dec 07 20199:15 AMMinor Novice 3Embro Embro West Zorra Community Centre
Dec 07 20199:15 AMMinor Novice 2Embro Embro West Zorra Community Centre
PW068Dec 07 20192:50 PMPeewee LL 2New Hamburg Huskies 2Wilmot Complex (Optimist)
PW071Dec 07 20195:00 PMPeewee LL 1Hespeler Shamrocks GreenNDCC
PWAE75Dec 07 20197:05 PMPeewee AETillsonburg TornadoesNDCC
BAE55Dec 07 20198:10 PMBantam AENew Hamburg Huskies AENDCC
N088Dec 08 201910:45 AMMajor Novice RepIngersoll ExpressIngersoll
PW073Dec 08 20191:00 PMPeewee LL 1Hespeler Shamrocks WhiteKarl Homuth
A086Dec 08 20191:00 PMAtom LL 2New Hamburg Huskies 1Wilmot Complex (Schout)
M083Dec 08 20194:00 PMMidget LL 2Embro Edge 2NDCC
A180Dec 08 20194:00 PMAtom RepCayuga StarsCayuga
B104Dec 08 20196:15 PMBantam RepAylmer FlamesEast Elgin (EastLink)
M112Dec 09 20197:50 PMMidget RepTavistock TitansTavistock
M086Dec 09 20199:30 PMMidget LL 1Beverly BanditsNDCC
AAE72Dec 10 20197:40 PMAtom AECaledonia ThunderNDCC
B046Dec 10 20198:20 PMBantam RepIngersoll ExpressIngersoll
MAE59Dec 11 20198:00 PMMidget AELangton LeafsLangton
PW157Dec 11 20198:20 PMPeewee RepHagersville HawksHagersville
M088Dec 11 20199:00 PMMidget LL 2St. George GeneralsSDCC
AAE74Dec 12 20196:00 PMAtom AECaledonia ThunderHCCC (Clark)
A173Dec 12 20197:00 PMAtom RepNorwich KnighthawksNorwich
PWAE79Dec 12 20198:00 PMPeewee AENorwich KnighthawksNorwich
M089Dec 12 20198:40 PMMidget LL 1Twin Centre Stars 1St. Clements
A176Dec 13 20196:00 PMAtom RepBurford CoyotesNDCC
AAE75Dec 13 20196:00 PMAtom AEParis Wolf PackBrant Sports (Gurney)
B107Dec 13 20198:10 PMBantam RepCaledonia ThunderNDCC
PW161Dec 13 20198:25 PMPeewee RepAylmer FlamesEast Elgin (EastLink)
M119Dec 13 20199:30 PMMidget RepHagersville HawksNDCC
A071Dec 14 20199:00 AMAtom LL 2New Hamburg Huskies 3NDCC
Dec 14 201910:10 AMMinor Novice 2Beverly Beverly Community Centre
A070Dec 14 201910:30 AMAtom LL 1Embro Edge 2Embro
Dec 14 201912:00 PMMajor Novice LL 1Hespler Hespeler Memorial Arena
Dec 14 20191:30 PMMinor Novice 3New Hamburg ACC
Dec 14 20191:30 PMMinor Novice 1New Hamburg ACC
PW078Dec 14 20194:30 PMPeewee LL 2St. George GeneralsSDCC
PW079Dec 14 20195:00 PMPeewee LL 1New Hamburg Huskies 2NDCC
PWAE82Dec 14 20196:00 PMPeewee AEIngersoll ExpressNDCC
B062Dec 14 20197:10 PMBantam LL 1Twin Centre StarsNDCC
MAE57Dec 14 20199:30 PMMidget AESimcoe Warriors AENDCC
Dec 15 201912:00 PMMinor Novice 1New Hamburg Wilmot Recreation Complex - New Hamburg
Dec 15 201912:00 PMMinor Novice 3New Hamburg Wilmot Recreation Complex - New Hamburg
A044Dec 15 201912:30 PMAtom LL 1New Hamburg Huskies 3Wilmot Complex (Optimist)
Dec 15 20192:00 PMMajor Novice LL 1Plattsville NDCC
N099Dec 15 20193:00 PMMajor Novice RepSt. George GeneralsNDCC
BAE59Dec 15 20193:30 PMBantam AENew Hamburg Huskies AEWilmot Complex (Schout)
M095Dec 15 20196:50 PMMidget LL 1Plattsville RagePlattsville
MAE63Dec 15 20197:15 PMMidget AEDelhi Rockets AEDelhi
MAE84Dec 16 20199:30 PMMidget AETillsonburg Tornadoes AENDCC
M006Dec 17 20197:30 PMMidget LL 2Hespeler Shamrocks WhiteNDCC
M127Dec 17 20198:15 PMMidget RepNorwich KnighthawksNorwich
M098Dec 17 20198:35 PMMidget LL 1Tavistock TitansTavistock
PW117Dec 18 20196:30 PMPeewee RepSt. George GeneralsSDCC
AAE80Dec 19 20196:00 PMAtom AECaledonia ThunderHCCC (Clark)
N104Dec 19 20196:00 PMMajor Novice RepNorwich KnighthawksNorwich
MAE65Dec 19 20197:30 PMMidget AENew Hamburg Huskies AEWilmot Complex (Optimist)
A185Dec 20 20196:00 PMAtom RepPlattsville RageNDCC
B074Dec 20 20197:00 PMBantam RepIngersoll ExpressNDCC
A078Dec 21 20199:00 AMAtom LL 2Embro Edge 2NDCC
Dec 21 20191:30 PMMinor Novice 2Twin Centre ACC
Dec 21 20191:30 PMMinor Novice 3Twin Centre ACC
PW083Dec 21 20192:00 PMPeewee LL 1Tavistock TitansTavistock
B031Dec 21 20194:30 PMBantam RepDelhi RocketsDelhi
PW085Dec 21 20196:00 PMPeewee LL 2Embro EdgeNDCC
M104Dec 21 20196:10 PMMidget LL 1New Hamburg Huskies 2Wilmot Complex (Schout)
PWAE87Dec 21 20197:05 PMPeewee AENew Hamburg HuskiesNDCC
B069Dec 21 20198:10 PMBantam LL 1Embro Edge 1NDCC
MAE83Dec 21 20199:30 PMMidget AETillsonburg Tornadoes AENDCC
PW086Dec 22 201912:00 PMPeewee LL 2Hespeler Shamrocks GreenKarl Homuth
Dec 22 20192:00 PMMajor Novice LL 1New Hamburg NDCC
B071Dec 22 20192:20 PMBantam LL 1Beverly Bandits 1Beverly
N111Dec 22 20193:00 PMMajor Novice RepTavistock TitansNDCC
M105Dec 22 20194:00 PMMidget LL 2New Hamburg Huskies 2NDCC
A084Dec 28 20199:00 AMAtom LL 1Embro Edge 1NDCC
N112Dec 28 201912:00 PMMajor Novice RepParis Wolf PackBrant Sports (Gurney)
B043Dec 28 20194:40 PMBantam LL 1New Hamburg Huskies 2Wilmot Complex (Schout)
PW092Dec 28 20195:00 PMPeewee LL 1Beverly Bandits 2NDCC
MAE74Dec 29 20197:15 PMMidget AEDelhi Rockets AEDelhi
N121Jan 05 20203:00 PMMajor Novice RepSix Nations BlackhawksNDCC
Jan 11 20201:30 PMMinor Novice 1St. George ACC
N134Jan 12 20203:00 PMMajor Novice RepSimcoe WarriorsNDCC
Feb 15 202012:00 PMMinor Novice 1Cambridge Hespeler Memorial Arena
Feb 15 202012:00 PMMinor Novice 2Cambridge Hespeler Memorial Arena
Mar 01 202011:30 AMMajor Novice LL 1Cambridge Karl Homuth Arena
Printed from ayrminorhockey.com on Monday, October 14, 2019 at 4:54 PM