Organization Calendar (Ayr Flames)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJan 26, 2020-Feb 15, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 26Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 31Feb 01
Peewee LL 1 - Henderson Pharmacy Tournament
Major Novice LL 1 - Nelson Emerson Major Novice Tournament
Bantam LL 1 - Bantam LL Tourny
Minor Novice 1 - Simcoe Jamboree
Minor Novice 2 - Simcoe Jamboree
Minor Novice 3 - Simcoe Jamboree
SR IP 1(Black) & SR IP 2(White)
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Minor Novice 1 & Minor Novice 2
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Atom LL 1
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Bantam LL 1
11:00 AM
vs. TBD
Asphodel-Norwood Community Centre
Atom LL 2
11:00 AM
vs. Embro Edge 2
NDCC [AC19]
Atom AE
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Atom Rep
2:00 PM
vs. Ingersoll Express
NDCC [O-A-B-B-3]
Minor Novice 1
3:00 PM
vs. Tavistock
Minor Novice 3
3:00 PM
vs. Tavistock Titans
Major Novice Rep
3:00 PM
vs. Ingersoll Express
NDCC [NA07]
Peewee AE
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Midget LL 2
4:00 PM
vs. Embro Edge 2
NDCC [MC09]
Bantam Rep
4:45 PM
@ Simcoe Warriors
Talbot [O-B-B-A-2]
Midget AE
7:00 PM
@ Tillsonburg Tornadoes AE
Tillsonburg (Memorial) [O-M-AE3-5-D-2]
JR IP 1(Black) & JR IP 2(White)
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
SR IP 1(Black) & SR IP 2(White)
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Bantam LL 1
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Atom Rep
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Midget Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget LL 2
9:30 PM
vs. Embro Edge 2
NDCC [MC19]
Minor Novice 1 & Minor Novice 2
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Peewee Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom AE
7:00 PM
@ Simcoe Warriors
Talbot [O-A-AE3-D-1]
Peewee LL 2
7:00 PM
vs. Twin Centre Stars
NDCC [PC04]
Bantam AE
7:10 PM
@ Twin Centre Stars
Wellesley [BC17]
Peewee LL 1
8:00 PM
vs. New Hamburg Huskies 2
NDCC [PB04]
Atom AE
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Bantam AE
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Bantam Rep
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Midget AE
9:30 PM
vs. Tillsonburg Tornadoes AE
NDCC [O-M-AE3-5-D-3]
Major Novice LL 1
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Atom LL 2
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Major Novice Rep
6:15 PM
@ Tillsonburg Tornadoes
Midget LL 2
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Peewee AE
8:00 PM
@ Norwich Knighthawks
Norwich [PWAERR37]
Midget LL 1
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Midget Rep
9:30 PM
@ Caledonia Thunder
Atom LL 1 & Atom LL 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Major Novice Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee LL 1 & Peewee LL 2
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom Rep
6:00 PM
vs. Tavistock Titans
NDCC [AB28]
Atom AE
7:00 PM
vs. Simcoe Warriors
NDCC [O-A-AE3-D-2]
Bantam Rep
8:10 PM
vs. Simcoe Warriors
NDCC [O-B-B-A-3]
Midget Rep
9:30 PM-11:00 PM
Practice
Peewee LL 2
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Major Novice Rep
8:00 AM
vs. Paris Wolf Pack
NDCC [NA14]
JR IP 1(Black)
8:00 AM
@ New Hamburg
Major Novice LL 1
9:00 AM
@ Hespeler Shamrocks 2
Karl Homuth [MNF12]
Atom LL 1
9:00 AM
vs. Embro Edge 1
NDCC [AB09]
JR IP 2(White)
11:30 AM
vs. New Hamburg
SR IP 2(White)
12:30 PM
vs. St. George
SR IP 1(Black)
12:30 PM
vs. St. George
Atom AE
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Atom Rep
2:00 PM
vs. Waterford Wildcats
NDCC [AB34]
Midget LL 1
4:50 PM
@ New Hamburg Huskies 1
Peewee LL 1
5:00 PM
vs. New Hamburg Huskies 3
NDCC [PB08]
Peewee AE
6:00 PM
vs. Norwich Knighthawks
NDCC [PWAERR41]
Midget LL 2
6:50 PM
@ Embro Edge 2
Embro [MC12]
Bantam LL 1
7:00 PM
vs. Hespeler Shamrocks White
NDCC [BB12]
Peewee Rep
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Midget AE
9:30 PM-11:00 PM
Practice
Feb 02Feb 03Feb 04Feb 05Feb 06Feb 07Feb 08
Minor Novice 1 - Simcoe Jamboree
Minor Novice 2 - Simcoe Jamboree
Minor Novice 3 - Simcoe Jamboree
Midget LL 1 - 8th Annual Kevin Fegan Tournament (20-035)
JR IP 1(Black) & JR IP 2(White)
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Atom LL 1
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Atom LL 2
9:00 AM
vs. New Hamburg Huskies 3
NDCC [AC05]
Bantam LL 1
12:30 PM
@ Hespeler Shamrocks White
Peewee LL 1
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Peewee Rep
3:00 PM
vs. Ingersoll Express
NDCC [O-P-B-Q2-1]
SR IP 1(Black) & SR IP 2(White)
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Midget LL 2
4:00 PM
vs. Hespeler Shamrocks White
NDCC [MC13]
Major Novice LL 1
4:30 PM
@ New Hamburg Huskies 2
Atom AE
6:00 PM
@ Simcoe Warriors
Talbot [O-A-AE3-D-3]
JR IP 1(Black) & JR IP 2(White)
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
SR IP 1(Black) & SR IP 2(White)
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Bantam LL 1
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Bantam AE
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Midget Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget LL 1
9:30 PM
vs. Twin Centre Stars 1
NDCC [MA13]
Minor Novice 1 & Minor Novice 2
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Major Novice LL 1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom AE
6:00 PM
vs. Simcoe Warriors
NDCC [AAERR37]
Peewee Rep
6:00 PM
@ Ingersoll Express
Ingersoll [O-P-B-Q2-2]
Bantam LL 1
7:00 PM
vs. Embro Edge 1
NDCC [BB09]
Peewee LL 1
7:40 PM
@ New Hamburg Huskies 1
Bantam AE
8:00 PM
vs. New Hamburg Huskies AE
NDCC [BC22]
Atom AE
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Peewee Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Peewee LL 2
6:00 PM
@ Tavistock Titans
Tavistock [PC09]
Bantam Rep
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Bantam AE
8:00 PM
@ Burford Coyotes
Burford [BC14]
Midget Rep
9:00 PM
@ Tillsonburg Tornadoes
Midget AE
9:15 PM
@ Burford Coyotes
Burford [MCRR33]
Major Novice Rep
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Atom Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom AE
6:00 PM
@ Ingersoll Express
Ingersoll [AAERR38]
Midget LL 2
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Bantam AE
7:00 PM
@ Caledonia Thunder AE
Atom LL 2
7:10 PM
@ Twin Centre Stars
Wellesley [AC10]
Bantam Rep
8:00 PM
@ Paris Wolf Pack
Midget AE
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Atom LL 2
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep
6:00 PM
@ Simcoe Warriors
Talbot [O-A-B-Q2-1]
Peewee AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee LL 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep
7:05 PM
vs. Delhi Rockets
NDCC [PWA27]
Bantam Rep
8:10 PM
vs. Paris Wolf Pack
NDCC [O-B-B-Q2-2]
Midget AE
9:30 PM
vs. Caledonia Thunder AE
NDCC [O-M-AE3-5-Q2-1]
Major Novice Rep
7:00 AM-8:00 AM
Practice
JR IP 2(White)
8:00 AM
@ New Hamburg
Atom LL 1
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Major Novice LL 1
9:00 AM
vs. Hespler
Minor Novice 3
9:40 AM
@ Plattsville Rage
SR IP 2(White)
10:30 AM
@ Woolwich
SR IP 1(Black)
10:30 AM
@ Woolwich
JR IP 1(Black)
11:30 AM
vs. New Hamburg
Peewee LL 1
12:30 PM-1:30 PM
Practice
Major Novice Rep
1:00 PM
vs. Caledonia Thunder
NDCC [NA03]
Minor Novice 1
1:30 PM
vs. New Hamburg Huskies 2
Minor Novice 2
1:30 PM
vs. New Hamburg Huskies 2
Peewee LL 2
5:00 PM
vs. St. George Generals
NDCC [PC14]
Bantam AE
5:45 PM
@ Tillsonburg Tornadoes AE
Atom Rep
6:00 PM
vs. Simcoe Warriors
NDCC [O-A-B-Q2-2]
Peewee AE
7:05 PM
vs. Ingersoll Express
NDCC [PWAERR48]
Peewee Rep
8:05 PM
vs. Ingersoll Express
NDCC [O-P-B-Q2-3]
Bantam LL 1
9:20 PM
vs. Hespeler Shamrocks Green
NDCC [BB15]
Feb 09Feb 10Feb 11Feb 12Feb 13Feb 14Feb 15
Ayr Hockey Challenge
Midget LL 1 - 8th Annual Kevin Fegan Tournament (20-035)
Atom LL 1 - Ayr Hockey Challenge (9585)
Bantam LL 1 - Ayr Hockey Challenge (9585)
Peewee LL 1 - Ayr Hockey Challenge (9585)
Midget LL 1 - Ayr Hockey Challenge (9585)
Peewee LL 2 - Ayr Hockey Challenge (9585)
Major Novice LL 1 - Ayr Hockey Challenge (9585)
Peewee AE - Ursa Minor Tournament (MIT2055698567)
Midget LL 2 - Ayr Hockey Challenge (9585)
Atom LL 2 - Ayr Hockey Challenge (9585)
JR IP 2(White) & JR IP 1(Black)
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Minor Novice 2
8:00 AM
vs. New Hamburg
Minor Novice 1
8:00 AM
vs. New Hamburg Huskies 2
NDCC [N1]
Atom LL 2
9:00 AM
vs. New Hamburg Huskies 3
NDCC [AC09]
Major Novice Rep
1:30 PM
@ Simcoe Warriors
Talbot [NA12]
Major Novice LL 1
2:00 PM
vs. Beverly Bandits
NDCC [MNF40]
Bantam AE
2:10 PM
@ New Hamburg Huskies AE
SR IP 1(Black) & SR IP 2(White)
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Peewee LL 2
3:00 PM-4:15 PM
Practice
Atom LL 1
4:00 PM
@ Embro Edge 1
Embro [AB11]
Atom Rep
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Peewee AE
4:15 PM
vs. New Hamburg Huskies
NDCC [PWAERR31]
Bantam Rep
6:00 PM
@ Paris Wolf Pack
Midget LL 2
6:50 PM
@ Plattsville Rage
Midget AE
8:00 PM
@ Caledonia Thunder AE
HCCC (Clark) [O-M-AE3-5-Q2-2]
JR IP 1(Black) & JR IP 2(White)
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
SR IP 1(Black) & SR IP 2(White)
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Peewee AE
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM
@ Burford Coyotes
Burford [AB36]
Peewee LL 1
7:00 PM
@ New Hamburg Huskies 2
Bantam LL 1
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Midget Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget AE
9:30 PM
vs. Langton Leafs
NDCC [MCRR23]
Minor Novice 1 & Minor Novice 2
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Atom LL 2 & Atom LL 1
5:00 PM-6:30 PM
Shared Practice
Atom AE
6:30 PM
vs. Plattsville Rage
NDCC [AAERR45]
Peewee LL 1
6:30 PM
@ New Hamburg Huskies 3
Midget AE
7:30 PM
vs. Caledonia Thunder AE
NDCC [O-M-AE3-5-Q2-3]
Bantam LL 1
7:40 PM
@ Embro Edge 1
Embro [BB02]
Atom AE
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Atom Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Bantam Rep
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Midget Rep
9:30 PM
vs. Simcoe Warriors
NDCC [O-M-B-Q2-1]
Major Novice Rep & Major Novice LL 1
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Bantam AE
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Peewee LL 2
6:00 PM
@ Twin Centre Stars
Wellesley [PC16]
Midget LL 1 & Midget LL 2
6:30 PM-8:00 PM
Shared Practice
Midget AE
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Atom LL 1
9:00 AM
@ Hespeler Shamrocks Green
ACC [A1]
Atom LL 2
9:00 AM
vs. Lambton Shores
NDCC [A2]
Major Novice LL 1
9:00 AM
@ Plattsville
Peewee LL 2
10:00 AM
vs. Cayuga
NDCC [P2]
Peewee LL 1
10:00 AM
@ Paris
ACC [P1]
Bantam LL 1
11:00 AM
@ Woolwich
ACC [B1]
Midget LL 1
12:00 PM
vs. Collingwood Blackhawks
ACC [M1]
Midget LL 2
12:00 PM
vs. Lambton Shores
NDCC [M2]
Major Novice LL 1
3:00 PM
vs. Caledonia
ACC [N3]
Atom LL 2
5:00 PM
@ LMHA
NDCC [A6]
Midget Rep
6:15 PM
@ Simcoe Warriors
Talbot [O-M-B-Q2-2]
Midget LL 1
8:00 PM
vs. West Lorne Comets
NDCC [M11]
Midget LL 2
9:00 PM
vs. Woolwich
NDCC [M12]
Bantam Rep
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Peewee Rep
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Peewee LL 2
9:00 AM
vs. Dorchester
NDCC [P8]
Bantam LL 1
10:00 AM
vs. Coldwater Wildcats
NDCC [B5]
Atom LL 1
10:00 AM
vs. BCH Ice Dogs
Minor Novice 1
11:00 AM
@ Hespeler Shamrocks 1
Atom LL 2
11:00 AM
vs. Petrolia Oilers
Minor Novice 2
11:00 AM
@ Hespeler Shamrocks 2
Midget LL 2
11:00 AM
vs. Tavistock
ACC [M13]
Midget LL 1
11:00 AM
@ Paris
NDCC [M14]
Atom Rep
12:30 PM
@ Simcoe Warriors
Talbot [O-A-B-Q2-3]
Major Novice LL 1
1:00 PM
vs. Centre Wellington Fusion
Peewee LL 2
1:00 PM
@ Saugeen Shores Storm
ACC [P10]
Peewee LL 1
1:00 PM
vs. West Grey Warriors
NDCC [P9]
Atom LL 1
3:00 PM
vs. Southpoint Red
ACC [A12]
Midget AE
3:45 PM
@ Caledonia Thunder AE
HCCC (Almas) [O-M-AE3-5-Q2-4]
Peewee LL 1
4:00 PM
vs. Almaguin Ice Devils
NDCC [P12]
Bantam LL 1
8:00 PM
vs. West Lincoln Wrath
NDCC [B12]
Midget Rep
9:30 PM
vs. Simcoe Warriors
NDCC [O-M-B-Q2-3]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from ayrminorhockey.com on Thursday, February 27, 2020 at 7:29 PM