Organization Calendar (Ayr Flames)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJan 13, 2019-Feb 02, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 13Jan 14Jan 15Jan 16Jan 17Jan 18Jan 19
Bantam AE - International Silverstick Final
Midget LL 1 - Wainfleet Wild Tournament
Jr I.P. 1 (White) & Jr I.P. 2 (Red)
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Tyke 1 & Tyke 2
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
Sr. I.P. 1 (White)
12:00 PM
@ Simcoe
Sr. I.P. 2 (Red)
12:00 PM
@ Simcoe
Atom AE
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Peewee LL 1
12:00 PM
@ Hespeler Shamrocks 1
Karl Homuth [PW118]
Midget LL 3
12:30 PM
@ Hespeler Shamrocks
Bantam Rep
1:30 PM-3:00 PM
Practice
Atom LL 1
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Novice Rep
2:35 PM
@ Simcoe Warriors
Talbot [NARR07]
Atom LL 2
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Peewee Rep
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Atom Rep
3:40 PM
@ Simcoe Warriors
Talbot [O-M-A-A-1]
Novice LL 1
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Midget LL 2
4:00 PM
@ Plattsville Rage
Midget AE
4:00 PM-5:30 PM
Practice
Tyke 1 & Tyke 2
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Peewee LL 1
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Bantam LL 1
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Peewee AE
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Midget Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget LL 1 & Midget LL 2
9:30 PM-11:00 PM
Shared Practice
Novice LL 1
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Peewee Rep
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Peewee AE
6:00 PM
@ Tillsonburg Tornadoes
Novice Rep
6:30 PM
vs. Tavistock Titans
NDCC [NARR08]
Bantam AE
7:05 PM
@ Delhi Rockets AE
Delhi [O-B-AE35-A-1]
Bantam Rep
7:40 PM
vs. Paris Wolf Pack
NDCC [O-B-B-B-1]
Atom AE
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Atom Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Peewee AE
6:30 PM
@ St. George Generals
SDCC [PWAERR13]
Bantam AE
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Midget AE
9:30 PM
@ Caledonia Thunder AE
HCCC (Clark) [O-M-AE35-C-1]
Novice Rep
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Peewee AE
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Midget LL 3
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Midget LL 2
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Bantam Rep
8:10 PM
@ Paris Wolf Pack
Peewee Rep
8:25 PM
@ Twin Centre Stars
Wellesley [PWCRR05]
Midget LL 1
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Jr I.P. 1 (White) & Jr I.P. 2 (Red)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Bantam AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep
6:00 PM
vs. Simcoe Warriors
NDCC [O-M-A-A-2]
Sr. I.P. 1 (White) & Sr. I.P. 2 (Red)
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Peewee Rep
7:05 PM-8:30 PM
Practice
Midget Rep
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Bantam Rep
9:30 PM
@ Paris Wolf Pack
Jr I.P. 1 (White) & Jr I.P. 2 (Red)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Sr. I.P. 1 (White)
9:00 AM
vs. Burford
Sr. I.P. 2 (Red)
9:00 AM
vs. Burford
Novice LL 1
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Tyke 1
10:00 AM
@ Paris
Tyke 2
10:00 AM
@ Paris
Atom LL 2
10:30 AM
@ Woolwich Wildcats 1
Atom LL 1
11:00 AM
vs. New Hamburg Huskies 4
NDCC [AC01]
Peewee LL 1
11:30 AM-1:00 PM
Practice
Peewee Rep
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Atom AE
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Bantam Rep
2:00 PM-3:30 PM
Practice
Atom Rep
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Novice Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee AE
6:00 PM-7:05 PM
Practice
Midget Rep
7:00 PM
@ Ingersoll Express
Ingersoll [O-M-B-A-1]
Bantam AE
8:20 PM
vs. Delhi Rockets AE
NDCC [O-B-AE35-A-2]
Midget AE
9:20 PM-11:00 PM
Practice
Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26
Midget LL 1 - Wainfleet Wild Tournament
Tyke 1 - Simcoe Tyke Jamboree
Tyke 2 - Simcoe Tyke Tournament
Atom Rep - International Silverstick Finals
Sr. I.P. 1 (White) & Sr. I.P. 2 (Red)
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Atom LL 2
11:00 AM
vs. Woolwich Wildcats 1
NDCC [AB04]
Atom AE
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Atom LL 1
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Atom Rep
2:35 PM
@ Simcoe Warriors
Talbot [O-M-A-A-3]
Bantam AE
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Novice LL 1
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Peewee LL 1
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Midget AE
4:00 PM
vs. Caledonia Thunder AE
NDCC [O-M-AE35-C-2]
Tyke 2
5:00 PM
@ Hagersville
Tyke 1
5:00 PM
@ Hagersville
Tyke 1 & Tyke 2
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Peewee LL 1
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Bantam Rep
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Midget AE
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Midget LL 3
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget Rep
9:30 PM
vs. Ingersoll Express
NDCC [O-M-B-A-2]
Novice LL 1
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Peewee Rep
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Novice Rep
6:15 PM
@ Tavistock Titans
Tavistock [NARR11]
Atom AE
6:30 PM
vs. New Hamburg Huskies
NDCC [AAERR25]
Atom Rep
7:40 PM-8:40 PM
Practice
Bantam AE
8:15 PM
@ Delhi Rockets AE
Delhi [O-B-AE35-A-3]
Midget AE
8:35 PM
@ Tavistock Titans AE
Tavistock [MCRR16]
Bantam LL 1
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Atom Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Bantam AE
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Midget AE
6:30 PM
@ Caledonia Thunder AE
HCCC (Almas) [O-M-AE35-C-3]
Bantam Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Peewee AE
8:30 PM
vs. Tillsonburg Tornadoes
NDCC [O-P-AE3-F-3]
Novice Rep
4:30 PM-6:00 PM
Practice
Atom AE
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Peewee Rep
7:10 PM
@ Ingersoll Express
Ingersoll [O-P-B-A-1]
Midget LL 1
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Bantam Rep
8:20 PM
@ Ingersoll Express
Ingersoll [BARR15]
Midget LL 2
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Atom Rep
9:10 AM
@ St. Clair Shores Saints
Forest [1]
Atom Rep
2:30 PM
vs. Mooretown Jr. Flags
Jr I.P. 1 (White) & Jr I.P. 2 (Red)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom LL 1 & Atom LL 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Sr. I.P. 1 (White) & Sr. I.P. 2 (Red)
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Bantam LL 1
6:00 PM
vs. Woolwich Wildcats 3
NDCC [BB02]
Bantam AE
7:05 PM
vs. Delhi Rockets AE
NDCC [O-B-AE35-A-4]
Bantam Rep
8:20 PM
vs. Paris Wolf Pack
NDCC [O-B-B-B-3]
Midget AE
9:30 PM
vs. Caledonia Thunder AE
NDCC [O-M-AE35-C-4]
Atom Rep
8:00 AM
@ Denver Jr. Pioneers, CO
Watford [3]
Sr. I.P. 1 (White)
9:00 AM
@ Paris
Atom LL 1
10:00 AM
@ Plattsville Rage
Novice LL 1
11:30 AM-12:30 PM
Practice
Novice Rep
12:30 PM-1:30 PM
Practice
Atom Rep
1:15 PM
vs. Saugeen Shores Storm
Watford [4]
Atom LL 2
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Jr I.P. 1 (White) & Jr I.P. 2 (Red)
2:30 PM-3:30 PM
Shared Practice
Bantam AE
3:15 PM
@ Delhi Rockets AE
Delhi [O-B-AE35-A-5]
Atom AE
4:20 PM
@ Tavistock Titans
Tavistock [AAERR29]
Bantam LL 1
4:30 PM
@ Embro Edge 1
Embro [BB09]
Peewee LL 1
5:00 PM
vs. St. George Generals
NDCC [PC04]
Peewee AE
6:00 PM
vs. Ingersoll Express
NDCC [PWAERR23]
Midget LL 1
6:40 PM
@ Embro Edge 2
Embro [MC05]
Midget Rep
7:00 PM
@ Ingersoll Express
Ingersoll [O-M-B-A-3]
Peewee Rep
7:05 PM-8:05 PM
Practice
Midget AE
9:30 PM
vs. Norwich Knighthawks AE
NDCC [MCRR18]
Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 31Feb 01Feb 02
Tyke 1 - Simcoe Tyke Jamboree
Tyke 2 - Simcoe Tyke Tournament
Atom Rep - International Silverstick Finals
Novice LL 1
9:00 AM
@ Hespeler Shamrocks
Sr. I.P. 1 (White) & Sr. I.P. 2 (Red)
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Peewee LL 1 & Bantam LL 1
11:00 AM-12:30 PM
Shared Practice
Midget LL 2
12:30 PM
vs. Midget LL 1
NDCC [MC29]
Atom LL 1
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Midget AE
2:00 PM-3:00 PM
Linked Game Deleted
Atom LL 2
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Peewee AE
3:30 PM
@ New Hamburg Huskies
Bantam AE
4:00 PM
vs. Delhi Rockets AE
NDCC [O-B-AE35-A-6]
Peewee Rep
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Novice Rep
4:15 PM
@ Tillsonburg Tornadoes
Midget AE
6:00 PM
@ Simcoe Warriors AE
Talbot [MCRR20]
Bantam Rep
8:30 PM
@ Paris Wolf Pack
Tyke 1 & Tyke 2
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Peewee LL 1
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Bantam LL 1
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Bantam Rep
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Midget AE
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Novice LL 1
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Atom AE
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Novice Rep
6:30 PM
vs. Langton Leafs
NDCC [NARR16]
Peewee Rep
7:40 PM
vs. Ingersoll Express
NDCC [O-P-B-A-2]
Bantam AE
8:20 PM
@ Ingersoll Express AE
Ingersoll [BCRR26]
Peewee AE
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Atom Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom AE
6:00 PM
@ Simcoe Warriors
Talbot [AAERR34]
Bantam AE
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Bantam Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Midget AE
8:15 PM
@ Tillsonburg Tornadoes AE
Tillsonburg (Memorial) [O-M-AE35_E-1]
Novice Rep
4:30 PM-6:00 PM
Practice
Midget LL 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Rep
6:00 PM
@ Ingersoll Express
Ingersoll [AARR27]
Midget LL 1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee Rep
7:10 PM
@ Ingersoll Express
Ingersoll [O-P-B-A-3]
Midget LL 3
8:00 PM
vs. Woolwich Wildcats 3
ACC [MA03]
Jr I.P. 1 (White) & Jr I.P. 2 (Red)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom LL 1 & Atom LL 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom Rep
6:00 PM
vs. Caledonia Thunder
NDCC [AARR15]
Sr. I.P. 1 (White) & Sr. I.P. 2 (Red)
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Bantam LL 1
7:45 PM
@ Woolwich Wildcats 3
Bantam Rep
8:20 PM
vs. Paris Wolf Pack
NDCC [O-B-B-B-5]
Midget Rep
9:30 PM
vs. Ingersoll Express
NDCC [O-M-B-A-4]
Jr I.P. 1 (White) & Jr I.P. 2 (Red)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Sr. I.P. 1 (White)
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Sr. I.P. 2 (Red)
9:30 AM
@ Norwich
Atom AE
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Atom LL 1
11:00 AM
vs. New Hamburg Huskies 3
NDCC [AC05]
Atom Rep
11:30 AM-1:00 PM
Practice
Novice LL 1
1:00 PM-2:30 PM
Practice
Tyke 1
2:30 PM
vs. St. George
Tyke 2
2:30 PM
vs. Port Dover
Bantam LL 1
3:00 PM
vs. St. George Generals
NDCC [BB07]
Peewee LL 1
4:00 PM
vs. Woolwich Wildcats 1
NDCC [PC06]
Atom LL 2
4:30 PM
@ St. George Generals
SDCC [AB07]
Novice Rep
5:00 PM
vs. Paris Wolf Pack
NDCC [O-NWB-Q4-1]
Midget LL 2
5:45 PM
@ Hespeler Shamrocks
Peewee AE
6:05 PM
vs. New Hamburg Huskies
NDCC [PWAERR30]
Peewee Rep
7:05 PM-8:20 PM
Practice
Bantam AE & Bantam Rep
8:20 PM-9:20 PM
Shared Practice
Midget AE
9:30 PM
vs. Tillsonburg Tornadoes AE
NDCC [O-M-AE35_E-2]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from ayrminorhockey.com on Thursday, June 27, 2019 at 6:50 AM